Shqiptarja e Malit të Zi ndërron, me stil i lë pa frymë fansat e saj  - Bota Sot
Shqiptarja e Malit të Zi ndërron, me stil i lë pa frymë fansat e saj 

Hendboll

Shqiptarja e Malit të Zi ndërron, me stil i lë pa frymë fansat e saj 

Nga: Kemajl Goca Më: 19 mars 2019 Në ora: 10:53
Dijana Ujkiç

I kushton shumë rëndësi veshjes, sidomos stilit të saj. Me fotografinë më të re Dijana Ujkiq, ia bën 8:2 me rivaleve të saja jo vetëm në Mal të Zi.  Është hendbolliste e kombëtares së Malit të Zi dhe luan për kampionen malazeze Buduçnosti nga Podgorica.
Kohët e fundit po e ndërron stilin e veshjes dhe kjo i lë pa frymë fansat e saj, sepse e ka vijën trupore që shumë rivale të saja nuk e kanë. Fustani i rri bukur Dijanës dhe i shkon për fytyre, për faktin se edhe ashtu njihet për butësi dhe shpirtmirë.

Image

Përveç si lojtare që është pasuri qoftë për Buduçnostin qoftë për Malin e Zi, 22-vjeçarja është e hareshme edhe me shoqet, njihet pak a shumë edhe me humorin modern të saj. Është hendbollistja më e mirë shqiptare dhe luan në garat e Champions League.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...