Muhaxheri i lumtur që mposhti Taipei Kinezët - Bota Sot
Muhaxheri i lumtur që mposhti Taipei Kinezët

Hendboll

Muhaxheri i lumtur që mposhti Taipei Kinezët

Më: 10 prill 2019 Në ora: 18:32
Muhaxheri i lumtur që mposhti Taipei Kinezët

Kosova U-21 në hendboll (meshkujt) e ka bërë hapin e parë drejt suksesit historik, kualifikimit në Kampionatin Botëror, i cili në korrik të këtij viti zhvillohet në Spanjë. Në ndeshjen e parë të Trophy Intercontinetal, që po zhvillohet në Prishtinë, Kosova ishte më e mirë se Taipen Kinez, duke fituar me rezultat 31:23. Drilon Tahirukaj e Jon Muqolli me nga 7 gola dhe Albin Xhafolli (6) ishin më efikasit te Kombëtarja e Kosovës. Përzgjedhësi, Fatmir Muhaxheri është shprehur i kënaqur, por beson që hendbollistët e tij mund të tregojnë lojë edhe më të mirë. “ E kam thënë edhe më herët që Taipei Kinez ka një sistem ndryshe të lojës, sistem që nuk aplikohet në Evropë. Sidoqoftë,  djemtë e dhanë maksimumin dhe arritëm të shënojmë fitore, por besoj se ne mund të luajmë edhe më mirë”, ka thënë Muhaxheri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...