Gjinovci i madh dhe Gjinovci i vogël! - Bota Sot
Gjinovci i madh dhe Gjinovci i vogël!

Hendboll

Gjinovci i madh dhe Gjinovci i vogël!

Nga: Kemajl Goca Më: 6 qershor 2019 Në ora: 12:37
Gjinovci i madh d he Gjinovci i vogël!

Dikush tha dje në kryeqytet gjatë aktivitetit të Ditës Botërore të Sportit dhe Ambientit, se gjinovcët janë ba aq shumë, sa do i ke në estradë, do në politikë, do dikur në luftë e do po merren me sport, që besa ia kanë nis me mbjell edhe pemë në çarshinë e Prishtinës, në kuadër të Ditës Botërore!

Gjinovci i madh është Izet Gjinovci, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, njeriu që vlerësohet si emblemë e këtij sporti, ndërsa Gjinovci i vogël është Bahri Gjinovci, selektor i kombëtares së Kosovës në volejboll (meshkujt) dhe profesor! Dallimi është i kuptueshëm, Izeti ka shumë vite para Bahriut por edhe kravata i rrinë fortë më mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...