Saraçini: Një ditë e rëndësishme për Kosovën - Bota Sot
Saraçini: Një ditë e rëndësishme për Kosovën

Hendboll

Saraçini: Një ditë e rëndësishme për Kosovën

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 16:22
Saraçini: Një ditë e rëndësishme për Kosovën

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini i ka bërë thirrje adhuruesve të hendbollit dhe sportit në përgjithësi, që të përkrahin sonte Kombëtaren e Kosovës në hendboll, në ndeshjen e rëndësishme ndaj Polonisë. Saraçini ka thënë se kjo ndeshje luhet në një moment të rëndësishëm. 
"Edhe një ditë e rëndësishme për Kosovën - 20 vjet liri. Sot, pas suksesit të futbollistëve, mirëpresim angazhimin e hendbollistëve në ndeshjen Kosova - Polonia, nga ora 20.00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Me këtë rast është mëse e rëndësishme përkrahja për hendbollistët. Tifozë, familjarë, hendbollistë të të gjitha klubeve, le të jemi sonte me djelmoshat tanë. Suksesi është i mundshëm me përkrahjen e të gjithëve. Suksese", ka shkruar Saraçini.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...