Vitaku i Gjeneratës së Republikës  - Bota Sot
Vitaku i Gjeneratës së Republikës 

Hendboll

Vitaku i Gjeneratës së Republikës 

Nga: Kemajl Goca Më: 1 mars 2020 Në ora: 19:20
Vitaku i Gjeneratës së Republikës 

Eroll Vitaku, ish hendbollist, njihet që ka dhënë kontribut të madh në këtë sport, sidomos në kohën e okupimit (1991-1999).

Ai jo vetëm si hendbollist ka dhënë shumë për hendbollin por edhe me një armatë sportistësh i rezistuan pushtuesit serb.

Vitaku është prej hendbollistëve më të mirë që ka pasur Kosova në periudha të ndryshme.

Ai sot punon dhe me krenari përcjellë sportin, mbi të gjitha është i lumtur që më shumë shokë sakrifikuan gjithçka për të mbajtur gjallë hendbollin , duke zhvilluar garat e Republikës së Kosovës, në kohërat më të vështira, sfiduan Serbinë pushtuese.  I takon Gjeneratës së Republikës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat