KHF Istogu fiton turneun në Gjakovë

Hendboll

KHF Istogu fiton turneun në Gjakovë

Më: 7 mars 2020 Në ora: 10:20
KHF Istogu fiton turneun në Gjakovë

KHF Istogu ka fituar turneun ndërkombëtar tradicional Shqiponja 2000, turne që i kushtohet ditës së 7 marsit.

Kapitenja e Istogut, Albina Rugova, me 13 gola të shënuar udhëhoqi Istogun drejtë trofeut të parë në vitin 2020 në hendboll.

Hendbollitja e përfaqësuses së Kosovës ishte pa konkurencë, hendbollistja me e mirë e këtij turneu duke qenë lidere për Istogaset.

Me lojë të mirë u dalluan portierja Blerta Ahmetxhekaj, S.Ujkiç, K.Ventski dhe të gjitha hendbollistet që u inkuadruan në ndeshje.

A.Rugova 13, K.Venecki 6, T.Hetemi 5, S.Ujkic 3, N.Milatovic 3,F.Rexhaj 2, P.Ferataj 1, A.Shehadadi, Y.Shatri, B.Ahmetxhekaj, A.Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat