Leutrimi e Valentina, vëlla e motër sportistë

Hendboll

Leutrimi e Valentina, vëlla e motër sportistë

Nga: K. G. Më: 11 prill 2020 Në ora: 15:06
Leutrimi e Valentina, vëlla e motër sportistë

Në Kosovë kemi disa sportistë të të njëjtit sport, siç është në hendboll vëlla e motër, Valentina dhe Leutrim Shala.

Që të dytë hendbollistë, por Valentina ka kohë që është tërhequr nga ky sport, ndërsa Leutrimi është gjyqtar i hendbollit.

Leutrimi nga Prishtina, vlerësohet si gjyqtar me perspektiv dhe referon së bashku me Muhamet Arifin.

Image

Synimi i kësaj dyshes është që të referojnë në mënyrën më të mirë dhe një ditë të jenë edhe duet në garat ndërkombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat