Shqipe Kërtoku ka zgjedhur formacionin më të mirë 1999-2019

Hendboll

Shqipe Kërtoku ka zgjedhur formacionin më të mirë 1999-2019

Nga: K. G. Më: 25 prill 2020 Në ora: 19:09
Shqipe Kërtoku ka zgjedhur formacionin më të mirë 1999-2019

Ish portierja e mirënjohur, Shqipe Kërtoku, ka përzgjedhur formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019!

Në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, vendosi për formacionin më të mirë dhe edhe për hendbollisten më të mirë 1999-2019.

Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Shqipe Kërtoku

Portierja më e mirë 1999-2019: Njomza Kelmendi
Alo e majtë më e mirë 1999-2019: Albulena Basha
Beku i majtë më i mirë 1999-2019: Mimoza Rashica
Qendra më e mirë 1999-2019: Mimoza Xhemajli, Lirie Muhaxheri
Pivotja më e mirë 1999-2019: Safete Rifati
Beku i djathtë më i mirë 1999-2019: Lumnie Hyseni
Alo e djathtë më i mirë 1999-2019: Albulena Kelmendi
Trajneri më i mirë 1999-2019: Tefik Mikushnica
Hendbollistja më e mirë 1999-2019: Lumnie Hyseni
Klubi më i mirë 1999-2019: Vushtrria

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat