Besa fillon përgatitjet  - Bota Sot
Besa fillon përgatitjet 

Hendboll

Besa fillon përgatitjet 

Nga: Kemajl Goca Më: 26 maj 2020 Në ora: 14:07
Ante Kukrika

Besa Famgas nga Peja, skuadra më e trofeshme në vitet e pasluftës, 13 herë kampione, ka filluar përgatitjet për vazhdimin e kampionatit përkatësisht garave të play-off-it në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkuj).

“Edhe zyrtarisht kemi filluar stërvitjet, duke iu përmbajtur rregullave të udhëzuesit të Ministrisë së Shëndetësisë dhe me masat mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19”, njofton KH Besa Famgas.

Pejanët janë skuadra kryesore për titullin e kampionit së bashku me Prishtinën.

Besa ka ekipin më të mirë dhe synojnë t’i mbrojnë trofetë, Kupën dhe titullin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat