Serbët raportojnë për frikën nga Kosova, ja arsyeja - Bota Sot
Serbët raportojnë për frikën nga Kosova, ja arsyeja

Hendboll

Serbët raportojnë për frikën nga Kosova, ja arsyeja

Nga: K. Goca Më: 2 qershor 2020 Në ora: 17:02
Serbët raportojnë për frikën nga Kosova, ja arsyeja

Federata e Hendbollit Evropian nga publikuar vazot dhe sipas asaj Kosova dhe Serbia nuk do të mund të ballafaqohen mes vete në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2022 në hendboll.

Një medium serb “Kurir”, shkruan mes të tjera: “EHF njoftoi se Kombëtarja e Kosovës nuk mund të jetë në të njëjtin grup me kombëtaren serbe.

Serbia është në vazon e dytë me Austrinë, Bjellorusinë, Portugalinë, Maqedoninë Veriore, Rusinë, Malin e Zi e Holandën dhe

Kosova në vazon e katërt me Finlandën, Italinë, Turqinë, Izraelin, Estoninë, Greqinë e Ishujt Faroe”. Me 16 qershor Kosova pritet të njihet me rivalët kur hidhet shorti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat