Bukuroshja e sportit negativ në Mal të Zi, por ja si doli në Kosovë - Bota Sot
Bukuroshja e sportit negativ në Mal të Zi, por ja si doli në Kosovë

Hendboll

Bukuroshja e sportit negativ në Mal të Zi, por ja si doli në Kosovë

Nga: K. G. Më: 4 qershor 2020 Në ora: 15:33
Bukuroshja e sportit negativ në Mal të Zi, por ja si doli në Kosovë

Me dy mendje ka ardhur në Kosovë!

Vjen, nuk vjen por erdhi në Istog hendbollistja nga Mali i Zi, Suzana Ujkiqi, që ka nënshtetësinë e Kosovës. 

Ajo jeton në Tuz të Malit të Zi. 

Në Mal të Zi i doli testi negativ për coronavirus po ashtu edhe në Kosovë dhe tani ndihet sikur flutur, duke premtuar se titullin e Kupën sërish do ta sjellë në qytetin e Istogut. 

Image

Është komode në stërvitje dhe beson e shpreson se janë më të mira se rivalet tjera për titullin e kampionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat