Prishtina është gati, Besa përgatitet për festë - Bota Sot
Prishtina është gati, Besa përgatitet për festë

Hendboll

Prishtina është gati, Besa përgatitet për festë

Nga: K. G. Më: 23 qershor 2020 Në ora: 17:09
Prishtina është gati, Besa përgatitet për festë

Klubi i hendbollit Prishtina është gati dhe shpresojnë që ta përmbysin humbjen (38:26) e finales së parë të play-off-it të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt), ndërsa Besa Famgas nga Peja bëhet gati për festë, ta kremtojnë titullin e ri, të 14-tin pas lufte.   

“Sonte, me fillim nga ora 19:30, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve zhvillojmë ndeshjen finale për titullin kampion të Kosovës.

Pas ndeshjes së parë, ekipi pejan ka epërsinë 1:0 dhe në rast të fitores tonë eventuale, do të zhvillohet ndeshja e tretë në Pejë. Edhe pse me disa mungesa, do të japim maksimumin, për ngjyrat e klubit tonë.

Falënderim i veçantë për të gjithë sponzorët që na besuan dhe na qëndruan pranë këtë sezon. Forca Prishtina!”, thuhet nga KH Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat