Samadrexha kampione te kadetet - Bota Sot
Samadrexha kampione te kadetet

Hendboll

Samadrexha kampione te kadetet

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 12:06
Samadrexha kampione te kadetet

Samadrexha ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në grupmoshën e kadeteve. Në ndeshjen përcaktuese për titull të kampionit të luajtur të dielen në kryeqytet, Samadrexha fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 26:18. Më efikasja te Samadrexha ishte Arl. Maloku me 10 gola. Te Prishtina u dalluan D. Shala dhe E. Berisha me nga 5 gola.

Kështu Samadrexha dëshmoi se ka të ardhme të ndritur në hendboll, njëjtë si KHF Prishtina. Të dy skuadrat kanë treguar ndeshje të mira gjithë edicionin.

Të dielen iu dorëzua kupa e kampionit edhe kadetëve të Prishtinës që titullin e kanë siguruar para pandemisë.

Prishtina - Samadrexha 18:26 (8:13)

Prishtina: Krasniqi 3, Shala 5, Kongjeli 3, Sadiku, Ajvazi, Berisha 5, Behluli, L. Berisha, Krasniqi 2, Kelani, Aliu, Sadriu, Ajvazi

Samadrexha: Ar. Maloku, Mi. Basholli, De. Basholli 6, Arl. Maloku 10, Musliu 1, Surdulli 6, Agn. Basholli, Imeri, Bunjaku, F. Basholli, E. Basholli, Au. Maloku 3, Ge. Basholli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat