Rexhepi, asamblisti i Komunës: Të përkrahet klubi i hendbollit Ferizaj, klub ky që ruajti nderin e qytetit - Bota Sot
Rexhepi, asamblisti i Komunës: Të përkrahet klubi i hendbollit Ferizaj, klub ky që ruajti nderin e qytetit

Hendboll

Rexhepi, asamblisti i Komunës: Të përkrahet klubi i hendbollit Ferizaj, klub ky që ruajti nderin e qytetit

Nga: K. G. Më: 30 qershor 2020 Në ora: 15:01
Rexhepi, asamblisti i Komunës: Të përkrahet klubi i hendbollit Ferizaj, klub ky që ruajti nderin e qytetit

Asamblisti i komunës së Ferizajt, Amir Rexhepi, ka ngritur zërin në seancën e kuvendit komunal dhe ka kërkuar që të përkrahet klubi i hendbollit Ferizaj, që i solli titullin e kampionit qytetit. 

“Sot, u mbajt seanca e Kuvendit Komunal, ku kërkova nga Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, që të përkrahet Klubi i Hendbollit Ferizaj- femrat, klub ky që ruajti nderin e qytetit duke sjellur në Ferizaj trofeun, në kohën kur klubet tjera sportive në Ferizaj kanë mungesë të rezultateve, vajzat u shpallën Kampione të Kosovës.

Për dallim prej klubeve të tjera që kishin përkrahje financiare, ky klub kishte probleme financiare, por vajzat dhe kryesia e klubit, kishin vullnetin e madh për të vazhduar drejt titullit.

Prandaj, Komuna e Ferizajt, duhet ta ndihmojë këtë klub që të na përfaqësoj edhe në garat evropiane”, thotë Rexhepi për gazetën “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat