A do të konkurrojë FHK për Libër të Ginisit? Rastin e ka, rezultati 25:1 në pjesën e parë

Hendboll

A do të konkurrojë FHK për Libër të Ginisit? Rastin e ka, rezultati 25:1 në pjesën e parë

Nga: Kemajl Goca Më: 29 tetor 2020 Në ora: 13:25
A do të konkurrojë FHK për Libër të Ginisit? Rastin e ka, rezultati 25:1 në pjesën e parë

Çuditë sportive nuk sosen kurrë! Gjithmonë kemi me qenë dëshmitarë të çudive sportive, dikush e rrah gjyqtarin, dikush vrapon lakuriq nëpër fushë në arenat evropiane, ndërsa kemi edhe ekipe të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt), që veç një gol e shënojnë në pjesën e parë!

Besa Famgas nga Peja e ka mposhtur me rezultat 49:4 Prizrenin. Pjesa e parë e sfidës përfundoi 25:1!   

A do të konkurrojë FHK për Libër të Ginisit? Rastin e ka, tezultati 25:1 në pjesën e parë, rekord i zi!  Nuk ka ndonjë informacion!

FHK-ja nuk ka faj në këtë aspekt pse klubet nuk përgatiten dhe as që mund ia ndalon humbjet katastrofë.

Por federata e ka mundësinë apo privilegjin që të konkurrojë për Libër të Ginisit sepse klubet po i afrojnë këtë luks. Klubet nuk po punojnë si duhet dhe ndodhin edhe këto rezultate! Çfarë faji ka këtu FHK! FHK merret me çështje administrative dhe jo me stërvitje të klubeve!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat