Publikohet lista e hendbollistëve që marrin pjesë në kamp

Hendboll

Publikohet lista e hendbollistëve që marrin pjesë në kamp

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 00:00
Publikohet lista e hendbollistëve që marrin pjesë në kamp

Të shtunën prej orës 11:00 në Gjakovë grumbullohen hendbollistët e rinj që marrin pjesë në kampin e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Për një javë hendbollistët e grupmoshës U16 do të ushtrojnë dhe do të marrin informata të bollshme lidhur me sportin tonë të bukur.

Në këtë listë janë edhe katër lojtarë që janë thirrur në tubimin e Kombëtares U20, Olsi Mulaj, Amar Muqolli e Granit Kadiri . Me hendbollistët e rinj do të punojnë trajnerët Drilon Tahirukaj e Fatmir Ademaj. Koordinator i kampit është Benon Brahushi.

Në kamp janë ftuar hendbollistë të klubeve si Besa Famgas, Prishtina, Trepça, Kastrioti, Rahoveci, Deçani, Vëllaznimi, Llapi, Istogu, Vushtrria, Dukagjini, Prizreni dhe një lojtar që bën karrierë jashtë vendit.

Grumbullimi bëhet në konviktin “Sadik Stavileci”.

1. Bleon Sylaj KH Istogu

2, Albios Beqiraj KH Istogu

3. Erolind Rugova KH Istogu

4. Dijar Idrizi KH Besa Famgas

5. Edonis Hajra KH Besa Famgas

6. Olt Kabashi KH Besa Famgas

7. Genc Gashi KH Besa Famgas

8. Bilall Mazrekaj KH Deçani

9. Elton Hysenaj KH Deçani

10. Eminent Dobraj KH Deçani

11. Arbenit Shala KH Deçani

12. Gert Zhubi KH Vëllaznimi

13. Gerti Morina KH Vëllaznimi

14. Ari Brahushi KH Vëllaznimi

15. Rron Haxhismajli KH Vëllaznimi

16. Olti Hoti KH Rahoveci

17. Dren Gashi KH Dukagjini

18., Erion Krasnqi KH Dukagjini

19. Lumi Xhemajli KH Prishtina

20. Erion Bajrami KH Prishtina

21. Eris Canolli KH Prishtina

22. Lis Xhemajli KH Prishtina

23. Etnik Bajoku KH Llapi

24. Durim Talla KH Llapi

25. Edi Lushaku KH Llapi

26. Erim Bajoku KH Llapi

27. Eris Beqiri KH Trepça

28. Amar Zhilivoda KH Trepça

29. Butrint Miftari KH Trepça

30. Diolen Ajvazi KH Kastrioti

31. Ledri Mustafa KH Kastrioti

32. Drilon Brahimi KH Kastrioti

33. Olti Shaban iKH Vushtrria

34. Ylli Morina KH Prizreni

35. Joel Cubi SC Bottrop

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat