Shqiptarja me ekipin e saj në grup të fortë të Championsit - Bota Sot
Shqiptarja me ekipin e saj në grup të fortë të Championsit

Hendboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Shqiptarja me ekipin e saj në grup të fortë të Championsit

Nga: Kemajl Goca Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 13:47
Dijana në veprim

Hendbollistja më mirë shqiptare, Dijana Ujkiç, me kampionen e Malit të Zi, Buduçnosti nga Podgorica, tani e kanë më së të qartë se më kë do të ballafaqohen në rrethin tjetër të Champions League.   Ujkiç është prej hendbollisteve më të mira në kolektivin e mirënjohur malazeze dhe synojnë të jenë në pjesën finale të Championsit. Buduçnosti është në grup me Vardarin e Shkupit, Metz Handball nga Franca. FTC-Rail Cargo Hungaria nga Hungaria, SG BBM Bietigheim nga Gjermania dhe Thüringer HC0 nga Gjermania.  Ndeshja e parë mes FTC-Rail Cargo Hungaria dhe Buduçnostit do të luhet 26-28 janar të vitit të ardhshëm.

Renditja, grupi 2

1. HC Vardari     8

2. Metz Handball                   6

3. FTC-Rail Cargo Hungaria                   4

4.Buduçnosti      4      

5.SG BBM Bietigheim         2

6. Thüringer HC           0

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test