Ahmet Petrova i thur fjalë të ëmbla prof. Ismet Jupës - Bota Sot
Ahmet Petrova i thur fjalë të ëmbla prof. Ismet Jupës

Hendboll

E premte, 16 nëntor 2018

Ahmet Petrova i thur fjalë të ëmbla prof. Ismet Jupës

Nga: K.G. Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 13:28
Prof. Ismet Jupa

Ish kryetari shumëvjeçar i klubit të hendbollit Kastriotit të Ferizajt, qoftë të meshkujt e qoftë të femrat, Ahmet Hysenaj-Petrova, i thur fjalë të ëmbla prof. Ismet Jupës. “Prof. Ismet Jupa, ish trajner shumëvjeçar i ish Borcit ll dhe trajner i parë i KH Kastriotit, fitues i parë i Titullit dhe Kupës së Kosovës, si dhe selektor i kombëtares së hendbollit femrat të Kosovës, i cili është autor i Historiku i Hendbollit Ferizajas 1956-1990, i dhuroi 5 ekzemplar te këtij Historiku Bibliotekës të Universitetit te Sporteve të Tiranës”, shkruan Petrova.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test