Pse Izet Gjinovci është ‘mbret’ për sporte me dorë? - Bota Sot
Pse Izet Gjinovci është ‘mbret’ për sporte me dorë?

Hendboll

E diel, 18 nëntor 2018

Pse Izet Gjinovci është ‘mbret’ për sporte me dorë?

Nga: Kemajl Goca Më: 13 qershor 2018 Në ora: 18:55
Izet Gjinovci

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, është ‘mbret’ për sporte me dorë sepse ka garat më të organizuar për të gjitha kategoritë dhe ka kombëtare qoftë te seniorët e senioret.

Gjinovci me stafin e tij ka një plan të madh, që me një punë të madhe ta kthejë hendbollin në një primat që e gëzonte në vitet e 80-ta.  Gjinovci ka të gjitha kategoritë e kombëtareve dhe ka një hap para me sportet tjera.

Ai ka ligat e grupmoshave të reja dhe garojnë në formë të ligës, kjo është shumë domethënëse.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test