Motrat binjake nga Kosova luajnë me sukses në Norvegji - Bota Sot
Motrat binjake nga Kosova luajnë me sukses në Norvegji

Hendboll

E premte, 16 nëntor 2018

Motrat binjake nga Kosova luajnë me sukses në Norvegji

Nga: K. Goca Më: 27 korrik 2018 Në ora: 18:00
Motrat binjake nga Kosova luajnë me sukses në Norvegji

Motrat binjake, hendbollistet Elisa dhe Melisa Mulaj, luajnë në kampionatin norvegjez! Elisa nuk ka më shumë se 15 vjet, e cila deri me tash ka luajtur për Opssal dhe prej sezonit te ardhshëm vazhdon karrierën në Kjelsas IL.

Ajo luan në pozitën alo e djathtë dhe bek i djathtë.

 Melisa Mulaj nuk ka më shumë se 15 vjet, luan në pozitën bek i qendrës dhe e djathtë, është pjesë e Oppsal IL.

Motrat binjake janë nga Peja dhe kanë shprehur dëshirën me luajt edhe për Kosovën, kështu ka thënë edhe Faruk Shala, selektori i Kosovës për të rejat. Ato me kënaqësi do t’i përgjigjen Kosovës nëse i jepet rasti, bëhet e ditur nga burimet e hendbollit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test