Gazeta franceze (1940) / Duçja përuroi monumentin e Skënderbeut me rastin e Marshit mbi Romë

Historia

Gazeta franceze (1940) / Duçja përuroi monumentin e Skënderbeut me rastin e Marshit mbi Romë

Nga: Aurenc Bebja Më: 5 qershor 2020 Në ora: 09:30
Benito Musolini

“Le Progrès de la Côte-d’Or” ka botuar, të shtunën e 9 nëntorit 1940, në ballinë, fotografinë ekskluzive të përurimit të monumentit të Skënderbeut në Romë nga Duçja, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat - Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Përvjetori i Marshit mbi Romë – monumenti i Skënderbeut

Me rastin e përvjetorit të Marshit mbi Romë, Duçja, në prani të kontit Çiano dhe qeverisë shqiptare, përuroi monumentin e heroit shqiptar Skënderbeut.

Image

Fotografi e gazetës “Progrès”

Shkrimi i plotë: Gazeta franceze (1940) / Duçja përuroi monumentin e Skënderbeut me rastin e Marshit mbi Romë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat