Momenti prekës kur Rugova i tregoi popullit se vuante nga kanceri - Bota Sot
Momenti prekës kur Rugova i tregoi popullit se vuante nga kanceri

Historia

E enjte, 18 tetor 2018

Momenti prekës kur Rugova i tregoi popullit se vuante nga kanceri

Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 19:50
Ibrahim Rugova

Ishte larguar për pak kohë nga aktivitetet e përditëshme si president i Kosovës. Nuk kishte paraqitje publike dhe nuk shfaqej në ekran.

Ibrahim Rugova po u mungonte shqiptarëve të Kosovës, por askush nuk e dinte arsyejen. Spekulimet nisin të qarkullojnë për sëmundjen e ish presidentit të Kosovës por asgjë nuk thuhej me saktësi të plotë.

Ishte vet presidenti ai që thirri një konferencë për shtyp dhe njoftoi se vuan nga kanceri në mushkri.

Në këtë video shihet momenti tejet prekës kur Rugova jep lajmin për sëmundjen që për shunë kë ishte goditje e madhe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test