Deklarata e fuqishme e ish presidentit Bush: Mjaft është mjaft, Kosova është e pavarur! - Bota Sot
Deklarata e fuqishme e ish presidentit Bush: Mjaft është mjaft, Kosova është e pavarur!

Historia

E diel, 21 tetor 2018

Deklarata e fuqishme e ish presidentit Bush: Mjaft është mjaft, Kosova është e pavarur!

Nga: P.R Më: 17 janar 2018 Në ora: 21:02
George W. Bush gjatë vizitës historike në Tiranë.

Kur jemi në prag të shënimit të dhjetëvjetori të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, kujtojmë edhe njëherë deklaratën e fuqishme të ish presidentit amerikan George W. Bush, i cili i kishte treguar botës së Kosova do të jetë shtet i pavarur.

Ai gjatë vizitës historike në Tiranë, kishte bërë një deklaratë shumë të fuqishme, e cila konsiderohet si deklarata kur SHBA e njohën Pavarësinë e Kosovës. “Mjaft është mjaft. Kosova është e pavarur. Ky është qëndrimi im! Ky është një qëndrim i prerë dhe i fortë”, kishte thënë Presidenti Bush, shkruan “Bota sot”.

Ja video:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test