Ndryshim i motit, merrni çadrën, vranët e shi - Bota Sot
Ndryshim i motit, merrni çadrën, vranët e shi

Kosova

Ndryshim i motit, merrni çadrën, vranët e shi

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 06:23
Foto

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), gjatë ditës së nesërme moti do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët dhe me reshje të kohë pas kohëshme të shiut, shkruan SyriKosova.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës  parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

Më poshtë ju sjellim tabelën me temperaturat minimale dhe maksimale për qytetet kryesore.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat