Digjen qindra hektarë male në Istog - Bota Sot
Digjen qindra hektarë male në Istog

Kosova

Digjen qindra hektarë male në Istog

Më: 25 mars 2019 Në ora: 19:30
Ilustrim

Që nga mesdita janë djegur disa hektarë mali në Istog. Zjarrfikësit ende nuk janë paraqitur në vendin e ngjarjes. Era po frynë dhe po i jep fuqi zjarrit që të përhapet.

Zjarrëvënia e maleve po rrezikon jetët e kafshëve që jetojnë aty po ashtu po dëmton ajrin.

Policia e Kosovë ka bërë apel tek qytetarët që të mos ndizen zjarret në vende të hapura.

Dy ditë më parë mali mbi Manastir të Deçanit ishte kapluar nga flakët dhe u deshtë ndihma e KFOR-it që të shuhej zjarri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...