Mot kryesisht i nxehtë - Bota Sot
Mot kryesisht i nxehtë

Kosova

Mot kryesisht i nxehtë

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 05:55
Ilustrim

16.07 - Freskët, kryesisht me vransira. Vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu.
17.07-18.07 - Të mërkurën, kryesisht kthjellët dhe me diell. Ditën e enjte më ngrohtë, kryesisht me diell. Pasdite priten zhvillime të vransira lokale.
19.07 - Nxehtë, pjesërisht vranët. Pasdite mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat e ajrit, pas rënie gradualisht do të rriten përreth vlerave mesatare. Minimalet do të luhaten nga 10C deri në 13C, e maksimalet do të rriten nga 22C deri në 29C.
Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga verilindja 2-9m/s.
Shtypja atmosferike do të rritet rreth vlerave normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...