Moti për këtë javë - Bota Sot
Moti për këtë javë

Kosova

Moti për këtë javë

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 06:22
Ilustrim

22.07 - Nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite priten zhvillime të vransirave lokale, e rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.
23.07 - Nxehtë, pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell.
24.07 - Pjesërisht vranët. Pasdite mundësi për riga lokale shiu.
25.07-26.07 - Nxehtë, kryesisht kthjellët dhe me diell.

Temperaturat e ajrit në fundjavë do të luhaten pak mbi vlera mesatare. Minimalet nga 13C deri në 17C, e maksimalet nga 28C deri në 33C.
Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-8m/s.
Shtypja atmosferike do të mbetet e lartë mbi vlera normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat