Fillon java e të nxehtit afrikan - Bota Sot
Fillon java e të nxehtit afrikan

Kosova

Fillon java e të nxehtit afrikan

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 06:13
Ilustrim

5.08 - Kryesisht me diell
6.08 - Nxehtë, kthjellët dhe me diell.
7.08-9.08 - Nxehtë, kryesisht kthjellët dhe me diell.

Gjatë kësaj jave temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje të theksuar mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 13C deri në 18C, e maksimalet do të rriten nga 26C, të hënën deri në 34C, në pjesën e dytë të javës.
Do të fryj erë mesatare nga krahu verior 2-3m/s, e nga e mërkura nga jugu-jugperëndimi 1-4m/s.
Shtypja atmosferike do të do të shënojë ngritje të lehtë mbi vlera normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...