Vdes një person në QKUK nga Komuna e Malishevës, ndërsa familja dhe komuna njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19 - Bota Sot
Vdes një person në QKUK nga Komuna e Malishevës, ndërsa familja dhe komuna njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

Kosova

Vdes një person në QKUK nga Komuna e Malishevës, ndërsa familja dhe komuna njoftohen pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 22:09
Foto ilustrim

Sonte një person ka vdekur në QKUK nga Komuna e Malishevës, i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e  neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit thuhet se ka qenë i prekur me COVID-19, përderisa i njëjti më herët nuk ka qenë i evidentuar në listën e të prekurve, madje as familja e tij nuk ka qenë e njoftuar deri pas vdekjes.

Organet komunale janë njoftuar për rastin, pasi i është kërkuar mbikëqyrja e varrimit, nga ana e inspektorëve komunal, e po ashtu edhe familjarët kanë sqaruar se për këtë janë njoftuar vetëm pas vdekjes së familjarit të tyre, i cili ka qenë i shtrirë në neurologji dhe jo në klinikë infektive.

Personi i vdekur, me inicialet S.T. është i lindur më 1953 nga fshati Banjë i Komunës së Malishevës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat