Hasani: Kërkohet që ne ta dënojmë vetveten - Bota Sot
Hasani: Kërkohet që ne ta dënojmë vetveten

Kosova

Hasani: Kërkohet që ne ta dënojmë vetveten

Më: 9 korrik 2015 Në ora: 11:17

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani tha se derisa kujtohet masakra e Srebrenicë dhe masakrat tjera në Kosovë të bërë nga Serbia, Qeveria dhe ndërkombëtaret bëjnë kërkesa që të miratohet Gjykata Speciale.

Ai sërish ka kujtuar masakrën e Burgut të Dubravës, duke thënë se askush nuk u dënua për këtë krim.
Hasani tha se ndërkombëtarët në Kosovë qe 15 vite kishin sundim absolutë dhe përkundër asaj, Kosova sërish i kishte miq.

Këta miq, sipas tij, nuk kanë sjellë drejtësi por përkundrazi arrestoi ish-pjesëtarët e UÇK-së, duke i dërguar në Hagë, ku pas disa viteve lirohen në mungesë të provave dhe askush nuk jep dëmshpërblim dhe nuk u kërkon falje.

“Ata kërkojnë që të bëjmë vetëvrasje me dorën tonë dhe edhe njëherë kërkoj që mos të themelohet Gjykata Speciale”, ka thënë ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...