Ndahen 600 mijë euro për shënimin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës - Bota Sot
Ndahen 600 mijë euro për shënimin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Kosova

E premte, 16 nëntor 2018

Ndahen 600 mijë euro për shënimin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 15:38
ilustrim

Qeveria e Kosovës ka ndarë 600 mijë euro për shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Këto mjete janë ndarë nga Fondi i Rezervave dhe deponohen te Ministria e Kulturës.

Ministri i Financave Bedri Hamza ka thënë se për ngjarjet që kanë kosto duhet të planifikohen më herët. “Me qëllim që të na lehtësojnë punën është mirë që të planifikohet më kohë”, ka theksuar Hamza.

Qeveria ka ndarë po ashtu edhe 100 mijë euro për manifestimin gjithëpopullor për shënimin e Epopesë së UÇK-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test