Moti për sot dhe javën e ardhshme - Bota Sot
Moti për sot dhe javën e ardhshme

Kosova

E diel, 21 tetor 2018

Moti për sot dhe javën e ardhshme

Më: 18 mars 2018 Në ora: 11:02
Foto ilustrim

Sipas parashikimeve, sot në vendin tonë do të mbajë mot me më shumë vranësira, të cilat mund të sjellin edhe riga lokale shiu.

Temperaturat do të shënojnë rënie të dukshme, ato do të sillen në mes 4 e 12 gradë Celsius. Sa i përketë javës së ardhshme edhe pse ajo sjell pranverën, moti dhe temperaturat nuk pritet të jenë aq pranverore. Pra, do të ketë vranësira, reshje shiu, por edhe reshje bore.

Temperaturat e mëngjesit do të sillen rreth -3 gradë Celsius, kurse maksimalja ditore do të arrijë deri në 7 gradë Celsius.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test