Përfaqësues të Katarit vizitojnë Vushtrrinë, ja çka do të ndërtojnë - Bota Sot
Përfaqësues të Katarit vizitojnë Vushtrrinë, ja çka do të ndërtojnë

Kosova

Përfaqësues të Katarit vizitojnë Vushtrrinë, ja çka do të ndërtojnë

Nga: N. Sh Më: 23 tetor 2018 Në ora: 16:54
Përfaqësuesit e Katarit

Përfaqësues të shtetit dhe organizatës “Qatar Charity” nga Katari janë pritur sot nga drejtues të Komunën e Vushtrrisë.

Nënkryetari i Komunës së Vushtrrisë, Besim Muzaqi ka pritur zëvendës Ambasadorin e Katarit, Ibrahim Bin Abdullah Al Dhaimi, si dhe shefin ekzekutiv të “Qatar Charity”, Yousuf Bin Ahmed Al Kuwari, me të cilët diskutoi për bashkëpunimin dhe investimet e mundshme në fushën e mirëqenies sociale, si dhe në infrastrukturën e Vushtrrisë.

Përveç projekteve në fushën e mirëqenies sociale, nënkryetari Muzaqi, në emër të Komunës së Vushtrrisë, përfaqësuesve të Katarit i ka dorëzuar projektin për ndërtimin e Tregut të prodhuesve vendor, si dhe ndërtimin e një Kopshti për fëmijë në Vushtrri.

Nga ana tjetër përfaqësuesit nga Katari shprehën interesim që të rrisin buxhetin e organizatës “Qatar Charity”, në mënyrë që të shtojnë investimet në Kosovë dhe në Vushtrri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...