Nga e enjtja gjoba mandatore për hedhjen e mbeturinave - Bota Sot
Nga e enjtja gjoba mandatore për hedhjen e mbeturinave

Kosova

Nga e enjtja gjoba mandatore për hedhjen e mbeturinave

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 16:14
Pamje nga vendi i ngjarjes

Komuna e Rahovecit ka bërë të ditur se nga dita e enjte do të fillojnë me gjoba mandatorë për të gjithë ata që hedhin mbeturina në vendet jo adekuate.

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, tha sot gjatë një vizite në fshatin Polluzhë hedhja e mbeturinave në vende jo adekuate duhet të ndalohet.

“Veprimeve të tilla skandaloze duhet t'u themi mjaft. Hedhja e mbeturinave në natyrë, për më tepër, tek një lokacion i shenjtë siç është varri i dëshmorit Afrim Bajraktari në Polluzhë, është akt i ulët që s'bën të ndodhë. Nga e enjtja do të fillojnë gjobat mandatore për ata që hedhin mbeturina në vende jo-adekuate dhe ne si Komunë jemi të përkushtuar që t'i shkojmë deri në fund kësaj pune”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...