Arrestohet i dyshuari për disa raste të mashtrimeve

Kronikë e zezë

Arrestohet i dyshuari për disa raste të mashtrimeve

Më: 20 janar 2022 Në ora: 20:20
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin për mashtrim F.L nga një fshat i komunës së Drenasit.

I njëjti dyshohet se kishte marrë një makinën punuese nga një person dhe nuk e ka kryer obligimin e pagesës.

Po ashtu, ai dyshohet se është i përfshirë edhe në shumë raste të veprave penale “Mashtrim”, dhe i njëjti ishte në kërkim policor.

“Policia e Kosovës stacioni policor në Gjilan është informuar se 18.01.2022 i dyshimti   F.L. duke e vënë në lajthitje dhe mashtruar, nga pala ankuese ka marrë (blerë) një makinë punuese (eskavator) pa e kryer obligimin e pagesës. Njësiti i hetimeve pas veprimeve  mirë të organizuara policore  ka arritur në vend të ngjarjes, në fshatin Zhegovc-Gjilan  dhe kanë arrestuar të dyshuarin F. L. (1983)nga një fshat i komunës Drenasit”, thuhet në komunikatë.

I dyshuari është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës dhe me vendim të Prokurorit të Shtetit ndalohet për 48 orë.

“I lartcekuri  dyshohet se është i involvuar edhe  në shumë raste të veprave penale Mashtrim, dhe i njëjti ishte në  kërkim policor. Rasti nën hetime”, thuhet në komunikatë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat