Sherr me fqinjin, merr armën në shtëpi dhe hap zjarr/ Policia e Kukësit shmang tragjedinë

Kukësi

Sherr me fqinjin, merr armën në shtëpi dhe hap zjarr/ Policia e Kukësit shmang tragjedinë

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 17:59
Arma

Policia e Kukësit një ngjarje të rëndë pas një konflikti mes fqinjësh.

Efektivët e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, pas një telefonate të marrë nga qytetarët në Sallën Operative për një shtetas që po qëllonte me armë zjarri në ajër, ndërhyri menjëherë duke shmangur përshkallëzimin e situatës.

Falë ndërhyrjes u bë e mundur kapja dhe neutralizimi i autorit, shtetasi B. E. (person me precedent penal), i cili dyshohet se në gjendje të dehur ka qëlluar me armë zjarri në lagjen Gostil.

Pas thirrjeve të forcave të Policisë ky shtetas nuk është dorëzuar, por ka tentuar të largohet.

Shtetasi B. E., pasi është konfliktuar për motive të dobëta me fqinjin e tij, shtetasin R. S., është larguar në banesë, ka marrë armën e zjarrit dhe ka shkuar në banesën e shtetasit R. S., duke qëlluar me armë.

Për pasojë ka dëmtuar mjetin e shtetasi R. S. dhe mjetin e një shtetasi tjetër që ishte në lëvizje.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit automatike dhe një sasi municionesh.

Shtetasi B. E. është shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës, për veprime të mëtejshme procedurale.

Vijojnë veprimet hetimore, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyësor Kukës, për dokumentimin të rrethanave të ngjarjes.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat