Fushata në Kukës, Flamur Hoxha: Kushtet skandaloze, njerëzit ushqehen me borxhe

Kukësi

Fushata në Kukës, Flamur Hoxha: Kushtet skandaloze, njerëzit ushqehen me borxhe

Më: 17 mars 2021 Në ora: 16:31
Flamur Hoxha

Drejtuesi politik i qarkut të Kukësit Flamur Hoxha në kuadër të fushatës elektorale u takua me tregtarë të vegjël dhe dëgjoi shqetësimet e tyre. Sipas njoftimit të zyrës së shtypit të PD-së, njëra prej tyre rrëfeu se shpenzimet nga dyqani i tyre familjar nuk janë të mjaftueshme, ndaj ndihmë kanë të ardhurat të cilat sigurohen nga babai në emigracion.

“Nëna është e papunë pasi prej 6 muajsh PS e largoi nga puna si edukatore”, tha Adelajda. Flamur Hoxha tha se programi i Partisë Demokratike i kushton vëmendje të veçantë studentëve në familje me të ardhura nën 650 mijë lek në muaj.

Ai u takua edhe me banorë të cilët sipas tij prej vitesh ushqehen me borxhe dhe lista në dyqane.

Një tregtare e vogël në Kukës, tregoi se biznesi i saj ndodhet në vështirësi dhe nën presionin e taksave, teksa po sipas saj e kundërta ndodh me biznese të cilat kanë mbështetjen e pushtetit dhe sipas saj punojnë pa licencë.  “Shqipëria do të fitojë dhe ekonomia do të fitojë”, tha Flamur Hoxha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat