Yuri Kim viziton muzeun etnografik të Kukësit, kryebashkiaku poston fotot

Kukësi

Yuri Kim viziton muzeun etnografik të Kukësit, kryebashkiaku poston fotot

Më: 28 maj 2021 Në ora: 09:58
Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka vizituar muzeun etnografik në qyteetin e kukësit.

Kryebashkiaku Safet Gjici ka ndarë foto nga vizita e ambasadores së SHBA Yuri Kim në muze.

Gjici shprehet se në këtë muze vizitorët e huaj dhe vendas njihen me historinë e kulturës kuksiane.

Postimi i plotë:

Mirëmëngjes me fotot nga vizita e ambasadores Amerikane Znj. Yuri Kim, në muzeun etnografik të qytetit, në të cilën vizitorët e huaj dhe vendas njihen me historinë e kulturës kuksiane, ju uroj një ditë të mbarë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat