Koha s’ndalet kurrë!...

Kultura

Koha s’ndalet kurrë!...

Nga: Sami ARIFI Më: 25 tetor 2021 Në ora: 11:37
Sami ARIFI

Dritë e terrr dhe shkëlqësi,

stinët sjellin borë e shi!

Ftoftë e nxetë,

nuk ka kush që i ndërpret!

 

Forcë tërheqëse n’galaksi,

n’sistem diellit qëndrojnë gjithnjë!

Lëvizje t’lejuara do vazhdojnë,

gjerësa energjitë nuk shterrojnë!

 

Po shterojë energji e diellit,

çrregullon planetet e qiellit!

Sa më shumë t’mbajmë drejtësinë,

do të kapemi për gjithësinë!

 

N’orbita të lejuara gjejmë stabilitet,

si atomi me planetë!

T’zgjasim jetën n’atdhe,

gjenerata re t’na urojë ne!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat