Nuk e di?

Kultura

Nuk e di?

Nga: Adem Bytyqi Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 10:13
Adem Bytyqi

A është baladë,

apo elegji, 

por histori e vërtetë ,

është gjithësesi!

Varrët e t'parve!

Nga vrimatë e verrëve dëgjohet biseda e të "vdekurëve"

A jemi të gjallë apo t'vdekur!

Hesht i thotë njëri tjetrit!

Ende lëngoj nga plagët e asaj Bote.

Varrët e t'parëve heshtin!

Bisedatë në varre në mes tyre mezi dëgjohen.

Njëri nga të "vdekurit" pyet: 

ku shkuamë pasi vdiqëm?

Në ferr apo parajsë?

Këtë do ta dëshmojnë ata që i lamë pas në ditën e gjykimit!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat