Jeta

Kultura

Jeta

Nga: Adem Bytyçi Më: 22 janar 2022 Në ora: 18:48
Adem Bytyçi

Jeta është si lule

Kur nderohet 

Bëhet edhe më e bukur.
 

Jetë është e rëndë

Kur ndodhet n'siklet 

Duhet pasur forcë

Për t'a bërë t'qesh.
 

Jeta nuk jetohet 

Dielli nuk lëshon rreze

Hëna nuk bënë dritë 

Kur jeta ndodhet

N'vendet ku ska lind. 
 

Ata që mendojnë,

Se nuk vdesin kurrë

Jetën e shndërrojnë

Në një pus pa fund.

 

Kur nuk je përtac

Punon ditë e natë 

Jeta t'sjell fat.
 

Pranoje si dhuratë

Mbaje n'zemër

Jeta qelë si lule 

E kalon si endërr.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat