Unë jam shqiptar

Kultura

Unë jam shqiptar

Nga: Antoneta Ukaj-Duhanaj Më: 29 prill 2022 Në ora: 22:44
Antoneta Ukaj-Duhanaj

Sikur tani të mundem ta vizatoj Dardaninë

në të ardhmën

do ishte buzëqeshje

Buzqëshje në fytyrën e foshnjes

Buzëqeshje e foshnjes e cila jeton

në në një shtet normal

i cili e di që kur të rritet

dhe do filloj të udhëtoj i lirë

nëpër botë

Askund nuk do e ndjen veten të paknaqur

me të gjithë do të koptohet

dhe me krenari do thoshtë Hej

Unë jam shqiptar!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat