Kosovë...

Kultura

Kosovë...

Nga: Zymer Mehani Më: 13 maj 2022 Në ora: 13:01
Zymer Mehani

Tash e një mijë vjet
Me shpirtin ndër dhëmbë
T'goditën e t'rrahën
Stuhi e fërfëllëzë

Ngrica pate n' gjak
N'zemër plagët ke
Dhe në shpirt acar
I Shqipes- atdhe

Ti ece me kohërat
Kundër pate erërat
Rrëbeshet, furtunat
T'i shuan Pranverat

Tash e një mijë vjet
Shqipe në Bajrak...
Lulëkuqet eTua
Ende pikojnë gjak

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat