Kujdes, për kujtesë!

Kultura

Kujdes, për kujtesë!

Nga: Xhelal Hoxha Më: 26 qershor 2022 Në ora: 09:22
Xhelal Hoxha

Kush të do e kush s'të don? 

Kjo fare s'ka e s'do të ket rëndësi 

Ndonëse këtë çdo kush mirë le ta di: 

Që Shqipëria është, Kosovë; 

dhe Kosova është e do të jetë, Shqipëri! 

Ju o njerëz të mirë:Mos abuzoni me jetë e shëndet
Andaj, ju lutem shumë: Të keni kujdes!
Që ta kemi njeriun e vendin përherë në kujtes
Ngase kush ka lind dhe do të vdes?!

Mirë por gjersa të ketë; tokë ujë, qiell e det:
Shqipëria me shqiptarët, gjithmonë do të mbes?!…

Xh.H​ 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat