I dashuri Daut Bytyçi!

Kultura

I dashuri Daut Bytyçi!

Nga: Adem Bytyçi Më: 25 maj 2024 Në ora: 15:46
Adem Bytyçi

Na ike 

Pa na thënë lamtumir

Duke na lënë t'pikëlluar

Atëherë kur pedagogët si ti 

Kosovës i duheshin më shumë.

 

Tani kanë kanë kaluar 

Shumë vite 

Nxënësit tuaj 

Janë rritur

Kanë arritur tituj 

Të ndryshën akademik.

Sa herë takohen 

N'mes veti 

Ty nuk t'harrojnë

T'kujtojnë me shumë Respekt

Me dashuri dhe mall.

Duke i thënë njëri-tjetrit

Se mësuesi Daut

Ishte ai 

Që na ushqej me dije

Për ta dashur kombin

Dhe Atdheun.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat