O Shqiptarë!

Kultura

O Shqiptarë!

Nga: Adem Bytyçi Më: 26 maj 2024 Në ora: 17:41
Foto ilustrim

O shqiptarë t ‘nderuar!

Mos veproni si dikur

Luftuat për Turqi

Për grada e pasuri

Egjiptin e bëtë shtet

Atdheun tuaj

Shqipërinë e latë n ‘terr.

Edhe pas kaq vitesh

Nuk bëheni bashkë

N ‘Kosovë -Opozitë -pozitë

N ‘Shqipëri kryetari qeverisë

N ‘vend për t'i dalë zot

Atdheut

Ia bëni qefin Serbisë

Shtetit anti shqiptar

I cili historikisht është angazhuar

Për ta shlye nga faqja e dheut

Popullin shqiptar

Racën më t’ lasht t ‘njerëzimit

N ‘Evropë dhe Ballkan.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat