Kumanovari pranon se ka kryer vjedhje në Shkup

Kumanova

Kumanovari pranon se ka kryer vjedhje në Shkup

Më: 20 shkurt 2022 Në ora: 12:20
Foto ilustrim

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme është arrestuar një person nga Kumanova. I njëjti në bisedë zyrtare me policinë ka pranuar se ka kryer vjedhje në një shtëpi në Shkup.

“Më datë 19.02.2022 në ora 02:15, zyrtarët policorë të rajonit Qendrës dhe Bit Pazarit kanë arrestuar M.Z. (29) nga Kumanova. Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “vjedhje e rëndë” në një shtëpi në rrugën “Joakim Krçoski” në Shkup, ku ka marrë disa gjësende.

Me të në stacion është zhvilluar bisedë zyrtare ku ai ka pranuar veprën.

Gjësendet e marra janë gjetur dhe i janë kthyer pronarit. Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngrihet kallëzim përkatës sipas nenit 236 nga Kodi Penal”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat