Pas gjashtë ditëve kërkime, gjendet trupi i 22 vjeçarit nga Kumanova

Kumanova

Pas gjashtë ditëve kërkime, gjendet trupi i 22 vjeçarit nga Kumanova

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 20:00
Pamje nga vendi i ngjarjes

Gjashtë ditë pas aksidentit, ekipet e ndërhyrjes dhe vullnetarët lokalizuan trupin e viktimës brenda ujërave të lumit Vardar në kilometrin e tretë nga vendi i aksidentit, përkatësisht në afërsi të kazermës së Tetovës.

Trupi u identifikuar nga familjarët, ndërsa më pas iu dorëzua mjekësisë ligjore. Për momentin, nuk ka pista dyshimi mbi pasojat e aksidentit.

“Sot rreth orës 10:50 kanë gjetur trupin e pajetë në ujërat e lumit Vardar të 22 vjeçarit nga Kumanova i cili më datën 27 të muajit kaluar pas një aksidenti ka dalë nga rruga dhe me veturën e tij të markës “golf” me targa të Kumanovës ka përfunduar në ujërat e lumit Vardar. Pas identifikimit trupi i pajetë me urdhër të prokurorit kompetent është dorëzuar për autopsi dhe po punohet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit”, tha Fatmir Rexhepi, SPB Tetovë.

Pas autopsisë trupi do t’i dorëzohet familjes për procedurën mortore. Erdan Ramadani ishte student në Universitetin e Tetovës, kontaktin e fundit me familjen e kishte mëngjesin e 27 shtatorit. Ditën e kobshme, sipas familjarëve Erdani ndodhej në Tetovë për bërë pagesën e semestrit vijues. Veçmas autoriteteve, në aksionin e kërkimit të trupit të viktimës u përfshinë edhe qytetarë vullnetarë nga rrethina e Tetovës, Shkupit dhe Kumanovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat