Sulm i rëndë nga bashkëmoshataret në park, vajzës 13 vjeçe i shkulin thonjtë - Bota Sot
Sulm i rëndë nga bashkëmoshataret në park, vajzës 13 vjeçe i shkulin thonjtë

Lajme

Sulm i rëndë nga bashkëmoshataret në park, vajzës 13 vjeçe i shkulin thonjtë

Më: 17 prill 2019 Në ora: 13:37
E mitura

Një vajzë e re mbeti viktimë e atij që sipas hetuesve ishte një “krim urrejtjeje”, nga bashkëmoshataret e saj të bardha, të cilat e quajtën “zezake” dhe i shkulën thonjtë e bëra e akrilik.

Vajza 13-vjeçare ishte bashkë me një grup vajzash me ngjyrë, kur u sulmua në Bristol, Angli, më 13 prill. Policia po heton lidhur me ngjarjen dhe kërkon ndihmën e dëshmitarëve të mundshëm, pasi nëna e saj Lindsay Dunn, thotë se e bija ka pësuar dëmtime të shumta.

Nga dëshmia e vetë së miturës, mësohet sulmi ndodhi teksa ajo po këndonte bashkë me shoqet në parkun e lojërave Funderworld, ku disa vajza të bardha iu afruan dhe i kërkuan që të ndalonte.

“Kur zbrita nga loja, ato më ndoqën dhe nisën të më shanin duke më thirrur zezake, ndërsa më pas më shkulën thonjtë e bërë, duke më shkaktuar dëmtime të rënda dhe gjakosje”, tregoi e mitura. Ajo u dërgua në spital dhe nga aty u lajmërua policia.

Ndërkohë që Lindsay thotë se kur shkoi për të folur me stafin e parkut Funderworld, i ofruan një biletë falas, ndaj kërkon që autoritetet të ndëshkojnë përgjegjësit. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...