Dhjetë fjalë të cilat duhet t’i shmangni në CV-në tuaj nëse kërkoni punë të re - Bota Sot
Dhjetë fjalë të cilat duhet t’i shmangni në CV-në tuaj nëse kërkoni punë të re

Life style

Dhjetë fjalë të cilat duhet t’i shmangni në CV-në tuaj nëse kërkoni punë të re

Më: 11 janar 2019 Në ora: 06:40
Ilustrim

Rrjeti afarist shoqëror Linkedln ka hulumtuar se cilat janë ato fjalë të cilat ju pengojnë që të fitoni punën e re apo që ndokush t’ju ofrojë punë të re në këtë platformë

Në listë janë gjendur dhjetë fjalë të cilat njerëzit më së shpeshti i kanë përdorur në vitin e fundit në biografitë e tyre dhe pikërisht ato janë fajtore që punëdhënësit e caktuar nuk i kanë ftuar në bisedë.

Gjuha e cila përdoret në CV thotë mjaft për personin dhe prandaj është shumë me rëndësi që fjalët me kujdes të përdoren dhe tekstualisht të përshkruajnë shkathtësitë.

Nëse këto fjalë nuk mundeni t’i argumentoni me dëshmi, më mirë mos i përdorni.

Këto janë fjalët e zgjedhura të cilat janë gjendur në listën e më të këqijave.

1. I specializuar
2. Lider
3. Me përvojë
4. I zjarrtë
5. Strateg
6. I shkëlqyeshëm
7. I fokusuar
8. Kreativ
9. Entuziast
10. I suksesshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...